امروز يك شنبه  ۲۲ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۱/۲۹- ۱۲:۴۷ - مشاهده: ۱۲۵

تقدیرازموفقیت دانش آموزان نخبه لبنانی دردفاع از ایران در مسابقات سازمان ملل

.

تقدیرازموفقیت دانش آموزان نخبه لبنانی دردفاع از ایران در مسابقات سازمان ملل

در مراسمی كه  با حضور برخی شخصیت های لبنانی و كاردار جمهوری اسلامی ایران در لبنان برگزار شد.ازموفقیت دانش آموزان نخبه لبنانی دردفاع از ایران در مسابقات سازمان ملل تقدیربه عمل آمد.
لازم به ذكر است مسابقات مزبور در ماه مارس زیر نظر دفتر سازمان ملل در لبنان و در دانشگاه امریكایی - لبنانی 'ال ای یو' با عنوان 'دیپلماسی برای حل بحران‌ها' با حضور دانش آموزان منتخب از دبیرستان‌های سراسر لبنان برگزار شد. در این مسابقات هر گروه از دانش آموزان لبنانی براساس انتخاب خود از یك كشور و سیاست های آن در برابر برخی مخالفان دفاع كرده و از سوی هیات داوران مورد قضاوت وارزیابی قرار گرفته اند.و گروه دانش آموزان دبیرستان بتول بیروت نمایندگی دفاع از كشورمان را در این مسابقات برعهده داشتند.

 سلام شكرون استاد راهنمای دانش آموزان مزبور در این مراسم با خیرمقدم به حاضران گفت: این یك تجربه جدید بود و ما در اوایل به عنوان یك تجربه جدید كمی نگرانی داشتیم، ولی چون ما مسوولیت نمایندگی ایران را بر عهده داشتیم ، احساس افتخار و عزت می كردیم.شكرون در ادامه تصریح كرد: این یك مسئولیت بزرگ برای ما بود و ما معتقد بودیم كه باید نقش و جایگاه حقیقی ایران و تمدن آن را به خوبی برای حاضران در مسابقات نشان دهیم.وی با اشاره به این كه ما پژوهش های زیادی در همه زمینه‌ها درباره ایران انجام دادیم تا در همه سطوح در این مسابقه موفق شویم، افزود: در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی، محیط زیست، بهداشت و حقوق زنان در ایران پژوهش هایی را انجام دادیم و این تحقیقات براساس منشور سازمان ملل انجام شد. وی خاطرنشان كرد: ما این پژوهش ها را انجام دادیم تا ایران را حقیقتا و به طور درست در این مسابقه شناخته و بتوانیم نمایندگی آنرا برعهده بگیریم و از آن دفاع كنیم.شكرون تاكید كرد: نقش ما برای ارائه چهره تمدنی ایران در جهان بسیار اساسی بود چون دانش آموزان زیادی در سنین مختلف در مسابقات حضور داشتند كه هیچ آگاهی و اطلاعاتی درباره ایران نداشتند و حتی برخی از آنان ذهنیت نامناسبی درباره ایران داشتند.وی افزود: امروز با افتحار می‌گوییم كه نمایندگان بسیار خوبی برای ایران دراین مسابقات بودیم.

آقای حسینی كاردار جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز در این مراسم در سخنانی با تبریك به دانش آموزان مزبور به خاطر احراز مقام دومی در مسابقات سازمان ملل در لبنان گفت: ما امروز در این مراسم حضور یافته ایم تا از زحمات تیم این مدرسه در دفاع از جایگاه جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات تقدیر كنیم. وی گفت: با وجود همه تحریم ها و فشارها و چالش هایی كه آمریكا در طول چهل سال گذشته در برابر جمهوری اسلامی ایران ایجاد كرده اند اما به لطف الهی ایران دستاوردهای عظیمی در عرصه‌های مختلف خصوصا علوم مهندسی و پزشكی و كشاورزی به دست آورد كه مایه مباهات و افتخار است. حسینی با اشاره به تاكید اسلام برای كسب علم و دانش افزود: اكنون قریب به پنج میلیون دانشجو در دانشگاه‌های مختلف كشور در رشته‌های مختلف درحال تحصیل هستند كه حدود هفتاد درصد آنان را دختران تشكیل می دهند در حالی كه این رقم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدود شش درصد بوده است . آقای حسینی افزود: شما نسل جوان برای شناختن ایران باید ایران قبل از انقلاب را هم بشناسید تا پی ببرید كه ملت بزرگ ایران با انقلاب خود برای بدست آوردن استقلال و آزادی و برخورداری از اراده سیاسی مستقل و بیرون آمدن از سلطه دشمن آمریكایی و غربی چه سختی‌هایی را تحمل كرده اند.وی ادامه داد: علت اصلی عصبانیت همه دولت های آمریكایی اعم از جمهوریخواه و دموكرات از ایران به خاطر همین استقلال و طرد آنها از كشور و تبدیل سفارت رژیم صهیونیستی به سفارت فلسطین در ایران است.
وی خاطرنشان كرد: امروز لبنان به لطف مقاومت ، ارتش و دولت و ملت شجاع و صبور و رهبران با درایت به مرحله ای از استقلال رای و عزت و سربلندی و آقایی رسیده است كه چهل سال قبل خبری از آن به این شكل نبود.

لازم به ذكراست در این مسابقات سه گروه موفق به كسب رتبه اول تا سوم شدند و به برندگان بورس تحصیلی با تخفیف 50 درصدی از سوی دبیركل سازمان ملل اعطا می‌شود و دانش آموزان دبیرستان بتول (س)بیروت رتبه دوم را كسب كردند.


 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما