امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۳/۱۳- ۱۱:۴۹ - مشاهده: ۱۹۰
تعداد بازدید:190 دوشنبه 13 خرداد 1398 - 11:49
مراسم روز قدس در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزاری شد

مراسم روز قدس در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزاری شد

.

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قدس، شخصیت‌های برجسته سیاسی و مذهبی لبنانی و فلسطینی با حضور در محل اقامت سفیر کشورمان در بیروت از آرمان مردم فلسطین حمایت کردند.

در این مراسم که به مناسبت روز جهانی قدس و فرارسیدن سی امین سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی (ره) برگزار شد، نمایندگان «میشل عون» رئیس جمهوری، «نبیه بری» رئیس مجلس و تعدادی از وزرای کابینه و نمایندگان پارلمان لبنان در کنار تعدادی از علمای برجسته شیعه و سنی و مسیحی و شخصیت های سیاسی، علمی و فرهنگی لبنانی، دیپلمات ها و نمایندگان جنبش های مقاومت فلسطینی از جمله فتح، حماس و جهاد اسلامی حضور یافتند.

در این مراسم «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به در پیش بودن برگزاری کنفرانس منامه در بحرین آن را یک کنفرانس کاملا اسرائیلی توصیف کرد و گفت هدف از برگزاری آن عادی سازی بیشتر روابط رژیم های عربی با اسرائیل و زمینه چینی برای اجرای معامله ننگین قرن علیه فلسطینیان است. وی ضمن یادآوری تاریخ پیدایش رژیم صهیونیستی و انبوهی از کشتارها، جنایت ها و آواره کردن صاحبان اصلی فلسطین گفت: ای اعراب ببینید اسرائیل و رژیم های عربی چه بلاهایی سر شما آوردند و ببینید که مقاومت چه دستاوردهایی را داشته است. مقاومت توانسته سرزمین‌ها را آزاد کند، آزادسازی سرزمین‌های عربی از لبنان تا سوریه و عراق طی سال های گذشته همه نتیجه مقاومت بوده است.همه توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه از جمله معامله قرن با وجود محور مقاومت به شکست خواهد انجامید، و مقاومت همچنان ادامه خواهد یافت.

«محمدجلال فیروزنیا» سفیر کشورمان در لبنان هم با بیان اینکه دولت آمریکا، همه حقوق مشروع فلسطینیان را زیر پا می‌گذارد و ادعای کمک به آنها را دارد، تاکید کرد: سیاست های آمریکا در منطقه راه به جایی نخواهد برد، چراکه ملت قهرمان فلسطین، جنبش های مقاومت، و همه گروه‌های فلسطینی طرح های آن را به شکست خواهند کشید.توطئه اخیر نه تنها به سرانجام نخواهد رسید، بلکه صفوف فلسطینیان را متحدتر می‌کند و انگیزه قوی تری به آنها خواهد داد تا دایره مقاومت و رویارویی با اشغالگری را گسترش داده و انتفاضه ای جدید را به راه بیاندازند.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز به آمریکا اجازه نخواهد داد تا اهداف شوم خود را با تحمیل تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و هراس افکنی پیش ببرد. 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما